ÜYELİK SÖZLEŞMESİ

Aşağıdaki metin mehmetkaynak.com.tr’ye üye olmak isteyen İnternet kullanıcılarının uymayı taahhüt ettikleri kuralları ve haklarını gösteren üyelik ve satın alma sözleşmesidir. mehmetkaynak.com.tr üyeliği bu sözleşmenin kabulüyle başlar. Üyelik formunu doldurup “KAYIT” düğmesine basan herkes “mehmetkaynak.com.tr üyelik sözleşmesini” okumuş,anlamış ve onaylamış sayılır.

Tanımlar

mehmetkaynak.com.tr: T.C. Yasalarına uygun olarak İstanbul’da kurulu bulunan ve üyelerine internet üzerinden beyin egzersizleri sunan internet sitesi ve onun yasal temsilcileri. Sözleşmede “Site” olarak da anılacaktır.

mehmetkaynak.com.tr Üyesi: Internet aracılığıyla gerekli bilgileri vererek mehmetkaynak.com.tr ‘a kaydolan İnternet kullanıcısı. Sözleşmede “Üye” olarak da anılacaktır.

Kullanıcı: Internet kullanan herkes.

1.Genel Kurallar

 1. mehmetkaynak.com.tr üyeliği kişiye özeldir. Başkalarına devredilemez.
 2. mehmetkaynak.com.tr üyeleri siteyle ve birbirleriyle olan ilişkilerinde Türkiye Cumhuriyeti’nde geçerli olan tüm yasalara uymakla yükümlüdür. mehmetkaynak.com.tr üyeleri ve kullanıcılar, siteyi kullanarak yasalar karşısında suç sayılan hiçbir fiili gerçekleştiremez, hukuka ve genel ahlaka aykırı davranamaz. Sitede suç işlenmesi ve hukuka aykırı fiillerde bulunulması durumunda sorumluluk şahsidir. Kişilerin hareketlerinden doğan hukuki sorunlardan mehmetkaynak.com.tr sorumlu tutulamaz.
 3. Üye, üyelik bilgilerini ve şifresini muhafaza etmek zorundadır. Üyenin başkalarına verdiği bilgiler sebebiyle doğacak zararlardan mehmetkaynak.com.tr sorumlu tutulamaz.
 4. mehmetkaynak.com.tr’a üyelik işlemi gerçekleştirilirken talep edilen üyeye ait ad, soyad, e-posta adresi kayıt altına alınmaktadır.
 5. Üyenin onay vererek sitede paylaştığı kişisel bilgiler, başka hiçbir kişi ya da şirketle paylaşılmayacaktır. Sadece üyenin ilgi alanına yönelik haber ve etkinlikler sunmak, sitedeki ve uygulamalardaki yeniliklerden ve etkinliklerden haberdar etmek, hizmetin, içeriğin geliştirilmesi, sunulması ve iyileştirilmesi için kullanılacaktır.
 6. Üyeler, kişisel bilgileri dışında, siteye gönderdikleri her türlü verinin kullanım hakkını mehmetkaynak.com.tr ‘ye sınırsız ve süresiz olarak vermiş kabul edilir. mehmetkaynak.com.tr üyelerinin gönderdiği bu bilgileri üyelerin kişilik haklarına zarar vermemek koşuluyla kullanabilir. mehmetkaynak.com.tr, bu bilgileri, üyeler aksi yönde özel izin vermedikçe sadece istatistiki veri olarak kullanacağını taahhüt eder.
 7. Üyeler, mehmetkaynak.com.tr tüm alanlarında, başkalarına ait telif haklarına, ticari haklara ve diğer mülkiyet haklarına aykırı hareketlerinden doğrudan sorumludur. Bu maddeye aykırı hareketler sebebiyle mehmetkaynak.com.tr ‘ye verilecek zarar, zararı yaratan üye tarafından tazmin edilir. Zararın tazmini mehmetkaynak.com.tr’inkendi adına da dava açmasına engel değildir.
 8. Üyeler, mehmetkaynak.com.tr‘de herhangi bir ticari faaliyette bulunamaz; herhangi bir ürünün ya da hizmetin satışına ya da tanıtımına yönelik etkinlikte bulunamaz.
 9. Üyeler, interaktif alan ve araçların ortak veya bireysel kullanımını engelleyecek, iletişimi sekteye uğratacak girişimlerde bulunamaz.
 10. mehmetkaynak.com.tr, çeşitli sebeplerle link verdiği, tanıtımını veya reklamını yaptığı sitelerin içeriğinden sorumlu değildir.
 11. mehmetkaynak.com.tr’te kullanılan tüm içeriğin her hakkı saklıdır. Her türlü görsel, işitsel, yazılı materyalin kopyalanması ve izinsiz kullanımı yasaktır. İzinli kullanımda izin veren kurumun belirtilmesi zorunludur.
 12. Üyeliklerde, mehmetkaynak.com.tr gerekli gördüğünde üyelik kaydını silme işlemi yapabilir. Bu işlemlerden dolayı üyeler hak iddia edemez.
 13. Teknik zorunluluklardan, bakım yahut yenileme işlemlerinden, telefon şebekesinden, servis sağlayıcıdan ve elektrik kesintilerinden dolayı hizmetin verilmesinde yaşanabilecek aksaklıklardan mehmetkaynak.com.tr sorumlu tutulamaz.
 14. Olası kesintiler veya başka bir sebeple üyelerin siteye erişiminde yaşanabilecek aksama, kopukluk, kesinti, yanlışlık, silinme ve bozulmalardan mehmetkaynak.com.tr sorumlu tutulamaz.

2.Üyelik

 1. Internet aracılığıyla gerekli bilgileri vererek kaydolan ve üyelik sözleşmesini okuyup kabul eden internet kullanıcıları mehmetkaynak.com.tr’e üye olurlar.
 2. mehmetkaynak.com.tr’e üye olurken verilen e-posta adresinin üyeye ait ve kullanılır durumda olması zorunludur. mehmetkaynak.com.tr üyeyle tüm yazışmalarını üye olurken verdiği e-posta adresi vasıtası ile yapar. mehmetkaynak.com.tr’e verilen e-postanın yanlışlığından, geçersizliğinden veya başkasına ait oluşundan doğabilecek zararlardan mehmetkaynak.com.tr sorumlu tutulamaz.
 3. mehmetkaynak.com.tr’de 1 üyelik statüsü vardır: Ücretsiz Üyelik’te kimseden herhangi bir ücret talebimiz olmamaktadır.
 4. Bütün üyelik tiplerinde üye tarafından verilen bilgilerin yanlışlığından ve eksikliğinden doğabilecek zararlardan üye sorumludur. mehmetkaynak.com.tr bu bilgilerin yanlışlığı sebebiyle sorumlu tutulamaz.
 5. Üyeliğin iptali durumunda Üye hakkındaki tüm kayıtlar silinir..

3.Güvenlik

 1. Üye, siteye giriş yaparken kullandığı şifrenin güvenliğini sağlamakla ve siteden ayrılırken “Çıkış” işlemi yapmakla yükümlüdür. Üyenin bu konudaki ihmalinden veya şifresini başkalarıyla paylaşmasından doğabilecek zararlardan mehmetkaynak.com.tr sorumlu tutulamaz.
 2. mehmetkaynak.com.tr bu sözleşme üzerinde değişiklik yapma yetkisine sahiptir. Değişiklikler sözleşmenin bulunduğu İnternet sayfasında ilan edilir.
 1. Yaptırım ve Yetki
 1. MEHMET KAYNAK ait olup, bu sözleşme hükümlerini ihlal ederek mehmetkaynak.com.tr’ye, personeline, donanımına, yazılımına ve içeriğine verilecek zararı tazmin yükümlülüğü zararı veren üyeye aittir.
 2. Bu sözleşme hükümlerine aykırı hareket edenlerin üyeliklerine son verilir. Sözleşmeyi ihlal sebebiyle üyeliği iptal edilenler hak iddia edemez.
 3. Uyuşmazlık halinde yetki Türkiye Cumhuriyeti Gebze Mahkemelerindir.